Svadobné fotografie Michaela a Euniky

Bolo mi opäť radosťou sa podieľať na svadobných fotografiách, dvoch šťastných mladých ľudí. Svoje áno si povedali 7.7.2018 na peknom mieste v Myjave. A ako svadobný fotograf som rád poslúžil.

Týždeň pred tým som už dúfal dobré počasie, ktoré nám sľubovala predpoveď počasia. Aj keď som sa obával vysokých teplôt, ktoré našťastie neboli také aké ich hlásili. Tak v sobotu ráno vyrážam s fototechnikou z peknej Oravy do pekného prostredia okolo Myjavy. Cesta trvala necelé tri hodiny, až kým som neprišiel na miesto a v čas, ktorý som si dohodol so ženíchom, Michaelom. Na moje prekvapenie boli šikovný a čakal som krátky čas, kým sa nevesta obliekla. Zatiaľ som sa porozprával Michaelom ako sa spoznali a odkiaľ presne sú. Na koniec sa objavila veselá nevesta, Eunika, vo svojich svadobných šatách.

Svadobné fotografovanie novomanželov začína

Ako sme sa dohodli Michaelom, tak si mali vybrať miesto, na ktorom by sa radi fotografovali. Aj keď som si ešte pre istotu vyhliadol miesta pomocou google maps. Ale našli peknú vodnú nádrž neďaleko Myjavy. Bola vodná nádrž Dubník I a miesto to bolo pekné. Tam sme strávili hlavné fotografovanie.

Svadobná fotografia, fotograf, Branislav Bruder, svadobné fotografovanie
Svadobná fotografia pri vodnej nádrži

Miesto bolo tiež fotogenické. Bola tam pekná stará vŕba, kde vznikli niektoré fotografie. A niečo ako násyp zo zeme, čo by sa dalo nazvať niečo ako mólo. A tam sa mi osvedčil teleobjektív, ktorým fotografujem aj voľno žijúcu zver. Tak som ich mohol kľudne fotiť aj z miesta, ktoré bolo vzdialené aj štyridsať metrov.

Keďže sme mali času dosť, tak sme sa nemuseli náhliť a tak som mal dosť času na fotografovanie. Aj keď to trošku komplikovalo oblačné počasie. V tomto prípade bolo lepšie, keď slnko sa schovalo za oblaky. Asi po hodine a pol sme skončili a išli opäť späť a pripraviť sa na obrad. Cestou som ešte spomenul, že by sme sa mohli zastaviť na jednom mieste.

Ide sa ma svadobný obrad

Po oddychu z fotografovania sme sa vybrali na obrad. Ale cestou sme sa zastavili pri poli s obilím, ktoré bolo už súce na žatvu a urobil niekoľko fotografií. Jednu fotografiu napríklad vidíte hore ako ilustračnú fotografiu.

Svadobný obrad, svadba, svadobne fotografie, fotograf, Branislav Bruder
Svadobný obrad

A potom sa už išlo na miesto obradu, ktoré bolo v Myjave. Tam už nebolo možné moc vytvárať umelecké fotografie, tak som sa zameral na reportážne fotenie. Ale obrad bol pekný a veľmi príjemný. Po gratuláciách sa mohli priatelia odfotografovať s čerstvými a šťastnými novomanželmi.

Záverečné fotografie

Keďže fotografovanie bolo zamerané iba na fotografovanie novomanželov a obrad, tak som nerobil fotografie na hostine. Pred hostinou som urobil novomanželom fotky, kde bola rodina a ich priatelia, ktorý sa zúčastnili hostiny. A tak som potom už išiel domov. Zaželal som im peknú hostinu a šťastné manželstvo. A týmito slovami ešte raz končím. Michael a Eunika gratulujem vám a nech vaša radosť zotrvá navždy. Váš svadobný fotograf Orava.

Album svadobné fotografie

S dovolením novomanželom sa podelím s mojou prácou ako fotografa.

Napísal Branislav Bruder – svadobný fotograf Orava.

Ⓒ Branislav Bruder

 

 

3 Replies to “Svadobné fotografie Michaela a Euniky”

  1. Velmi dakujeme vybornemu fotografovi a nasmu dobremu priatelovi za uzasne obvedenu pracu 🙂 kazdu chvilku vyuzival na fotenie…udrzoval nam dobru naladu cele rano…velmi zodpovedne dodrzal vsetky terminy 😉 citili sme sa velmi prijemne 🙂 dakujeme…moc radi spominame na zabavu pri nasom „modelingu“ 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.