Svadobné fotografie Petra a Barborky

Peter a Barborka mali svoj deň, keď si spoločne sľúbili, že budú žiť manželskom zväzku. Boli to dni plných emócií, rôznych príprav a určite stresov, aby všetko klaplo ako má. Možno to všetko nevyšlo na sto percent, ale z pocitov svadobčanov a mňa ako svadobného fotografa, prebehlo všetko hladko. A bol som rád, že som sa mohol zúčastniť na ich štartovnej čiare v manželstve a zaznamenať ich deň pomocou fotoaparáta ako svadobný fotograf.

Svadobný deň začína

Oravské rána v septembri bývajú už chladne aj hmlisté. A do takéhoto piatkového dňa sme sa aj zobudili. Nevestu som ubezpečoval, že ranná hmla pominie a budú sa tešiť krásneho počasia. Začínajú sa prvé prípravy. Úprava nevesty je oveľa náročnejšia ako ženícha. Treba stihnúť mnoho práce aby nevesta vyzerala svoj deň krásne. Postup je nasledovný príprava vlasov, mejkapu a potom obliecť šaty.

Ale máme tu aj ženícha. Počas príprav nevesty som išiel za ženíchom. Aj keď ženích nemal veľa práce s vlasmi či s mejkapom 🙂 ale musel urobiť všetko preto, aby dobre vyzeral a nevesta mala radosť. Rodičia ženícha a aj súrodenci pomáhali ako sa dalo, aby bol ženích čo najskôr pripravený. Vyžehliť košeľu, odstrihnúť nejakú tu nitku, či správne navliecť šnúrky do topánok.

Príprava ženícha.
Príprava ženícha.

Sú to jednoduché veci, ale čas neúprosne šiel ďalej. Počas tejto činnosti sme sa dozvedeli, že svadobné auto bude meškať lebo uviazlo v kolónach pod Strečnom aj za ním. Nabralo sa menšie meškanie pri príprave ženícha, ale aby to nebolo málo, tak sme sa dozvedeli, že nevesta tiež nestíha. Ale nakoniec sa to ukázalo ako výhoda.

Keď sme prišli za nevestou, tak som mal pre jej meškanie dobrú možnosť ju na fotografovať ako si pripravuje mejkap. A aj ďalšiu dôležitú činnosť. Ako sa oblieka do svadobných šiat. Takže meškanie občas nevadí, dá sa využiť aj na iné veci a vďaka tomu som urobil pekné fotografie.

Príprava nevesty.
Príprava nevesty.

Nakoniec sa nazbieralo hodinové meškanie oproti pôvodnému plánu. Ale veď na tom nie je nič zlé, ani manželstve to nie vždy ide všetko podľa plánu. Preto sme veci prispôsobili a na fotografovanie sme vybrali iba jedno miesto.

Fotografovanie mladomanželov

Hlavne fotografovanie bolo pred obradom na jednej peknej záhradke. Keďže sme sa fotili priamo pri dome, kde sa nevesta pripravovala, tak nechýbalo ani svadobné auto. Zostal nám čas približne štyridsať minút oproti pôvodným dvom hodinám. Ale nakoniec tá chýbajúca hodina tak nevadila. Slnko bolo ostré, ale vedel som túto situáciu zvládnuť a tak vznikli pekné fotografie. Pri konci fotografovania, ako na zavolanie, prišlo svadobné auto. Takže sme dokončili fotografovanie a išli na sme obrad.

Svadobný obrad a hostina

Svadobný obrat prebehol veľmi pekne a bez problémov. Novomanželia si vypočuli pekný prejav k manželstvu. Asi po tridsiatich minútach sa prešlo na oficiálne uzavretie manželstva, kde sa vymenili prstienky a dal prvý manželský bozk. Po potlesku sa presunuli na dvor, kde prebehli gratulácie.

Rodina, priatelia a známy sa zišli aby pogratulovali novomanželom. Po gratuláciách sa urobilo niekoľko fotografií a prešlo sa na miesto svadobnej hostiny. Hostina bola plná zábavy, tanca a chutných jedál. Hostia sa dobre bavili s Petrom a s Barborkou. Čas už pokročili a tak nastal nastal čas aby sa rozlúčil s novomanželmi.

Ale to nebol koniec. Sobotu na poobedie bola naplánovaná ešte jedna hostina pre širokú rodinu čo mali novomanželia. A aj tam som robil fotografa. Ako na prvej hostine ani na tejto nechýbala zábava, tanec a dobré jedla.

Zhodnotenie svadobné fotografovania

Tieto dva dni veľmi rýchlo ubehli. Z tvári ľudí bolo vidieť, že sa tešili s novomanželmi a všetko prebehlo bez väčších problémov. A mne, ako svadobnému fotografovi, bolo cťou sa podieľať na fotografovaní. Stojí za zmienku, že ma poprosili aby aj niečo nafilmoval. Aj keď to nie je priamo moje zameranie, urobil som čo sa dalo, ale občas som si musel vybrať či natáčať alebo fotiť. A s láskavým dovolení novomanželov zverejním niektoré fotografie počas týchto dní, aby ste videli moju prácu svadobného fotografa.

Na záver chcem popriať Petrovi a Barborke všetko najlepšie ich spoločnej ceste manželstva.

Svadobné fotografie album

Branislav Bruder – svadobný fotograf Orava.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.