Západ slnka nad Tvrdošínom

Nie je to ani týždeň a pekná zasnežená krajina okolo Tvrdošína zmizla. Nie je to ani týždeň, keď ortuť teplomera sa blížila takmer k -10°C. A teraz 21.11.2016 už máme príjemných 10°C. Pekný skok. Čo už robiť, keď nám to takto skáče. Ale je pravda, že opäť fúkal silný vietor a pocitovo bolo chladnejšie.

Čas na fotografovanie

Tento čas sa dá využiť aj na fotenie. Zamračené počasie prešlo. Dnes bolo prevažne slnečno a občas do toho nejaký mrak. A táto kombinácia, keď sa spojí so západom slnka, môže vytvoriť peknú scenériu. Len škoda, že sa mi nepodarilo ísť skôr a odfotografovať krajinu v zapadajúcich slnečných lúčoch. Vtedy býva príjemná teplá farba krajiny.

S mrakmi som veľa narobiť nemohol, tak som teda využil možnosti, aké mi dala situácia. Tak som začal fotiť. Najprv som si to namieril na slnko a urobil pár fotiek. Napríklad túto pri skalke nad Tvrdošínom.

2016-11-21-14-47-20-6d-bb
Kaplnka pri skalke

Irónia je to, že táto skalka pred týždňom bola v mrazivom objatí. Keď som sa dostal na lepšie miesto, ešte som stihol urobiť fotku krajiny. Ale slnko zašlo, tak som čakal, kedy zas vykukne spoza oblaku. To sa opakovalo niekoľko krát. Presunul som sa na iné miesto a čakal na definitívny západ.

Prichádza západ

Ešte som dúfal, že kým slnko úplne zapadne, tak osvetlí krajinu svojimi lúčmi. Ale už sa tak nestalo. Ale aspoň som rýchlo urobil pár fotiek zo západu slnka. Predpokladal som, že sú dobré podmienky, aby sa aj oblaky zafarbili pekne do červena. Čo sa asi za pätnásť minút po západe slnka začalo diať. Bol to nádherný pohľad a bola by škoda neurobiť fotografie.

Prekvapilo ma, že bola zafarbená veľká časť oblohy, že sa to nedalo zachytiť len jednou fotografiou. Tak som potom ešte urobil niekoľko fotografií, aby som mohol urobiť panoramatickú fotografiu. A teraz si môžete pozrieť, čo som odfotografoval.

Po tejto peknej poslednej scénke som sa nakoniec vybral domov. S dobrým pocitom, že sa mi podarilo opäť niekoľko pekných záberov.

Ak sa Vám fotografie páčia, zdieľajte článok a lajkujte. Aby ste urobili radosť aj ďalším s týmito fotografiami.

Koniec článku

Napísal Branislav Bruder – fotograf Orava.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.