Fotenie labutí na rieke Orava

V oblasti Oravy sa ešte nevyznám. Ešte sa len orientujem, kde čo by mohlo byť. Ani to počasie moc nepraje. Všade veľa blata, takže sa ťažko chodí po horách. Nedá sa ani príroda fotiť a zver o to ťažšie. Aj keď sa podarilo nafotiť pár zimných fotografií z Tvrdošínu alebo vynikajúci západ.  Ale čo tak fotiť zvieratá?

Aha labute

Cestou ktorou často chodím, prechádza riekou Orava. A tam som si všimol, že plávajú labute a kačky. V Pezinku som moc možností nemal fotiť labute, keďže sme ich tam nemali. Ale tu ich je hojne.

Takže jedného utorňajšieho dňa, som sa po chodení po úradoch rozhodol pekné, slnečné a aj na toto ročné obdobie teplé počasie využiť. Aj keď to nebolo ďaleko zobral som si bicykel aby nezabudol bicyklovať. Taktiež som si zobral foto výbavu a kúsok chleba pre istotu.

A išiel som fotografovať

Prídem k miestu, kde už bola rodinka čo pozerala na kačky a labute. Ale tie boli ďalej a sledovali čo budeme robiť. Bližšie sa im moc nechcelo ísť. Urobil som pár fotiek. A potom som vytiahol eso z rukávu. A začal hádzať chlieb. A labute spolu s kačkami priplávali bližšie.

A teraz som mal možnosť robiť aj detailnejšie fotografie. Inak napriek tomu, že boli navyknuté na ľudí, stále mali strach a keď som urobil prudší pohyb, tak odplávali. A akonáhle skončil prísun chleba, tak odplávali tiež.

Vtipné na tom bolo to, že labute boli také elegantné, že sa moc nehrnuli za chlebom. Ale kačky áno a preto väčšinu chleba zjedli kačky. Uvažoval som, že zídem bližšie k vode aby som mal aj lepšie pozadie. Ale nakoniec som si to rozmyslel, aby som sa zo svahu nešmykol do vody. Nerád by som sa namočil a ani foto technika moc nemá rada vodu.

Ale napriek tomu som urobil pár fotografií, ktoré sú pekné a hodné zverejniť. A teraz prikladám tieto fotografie z toho dňa.

Po tomto fotografovaní som sa ešte išiel na bicykli pozrieť kúsok vyššie po rieke. Ale už čas pokročil a tak som išiel domov.

Koniec článku

Napísal Branislav Bruder – fotograf.
.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.