Ako som išiel fotiť Daniele a nakoniec som natáčal diviaka

Fotenie začína, hurá do lesa

Bol to jeden teplý letný deň. Ako možno viete, že fotenie zvery nie jednoduché. V ten deň som asi štyri hodinky čakal. Občas som sa presunul na iné miesto. Ale už sa začalo zvečerievať. Objavili sa Daniele ale medzi stromami. Žiadna sláva však?

 Ale už sa blížila dvadsiata hodina. Čas baliť. S trpkým sklamaním, že som skončil opäť na prázdno.

Obrázok z videa

Prichádza diviak

Tak už sa dvíham z miesta a pomaly sa začínam presúvať. Ešte som išiel po tichu. Lebo som dúfal, že stretnem Daniele ktoré zašli za kopec. A tu zrazu vidím niečo hýbať svoj pohľad nasmerujem, tým smerom. Čo to je? Bol diviak. Natešení rýchlo smerujem fotoaparát na diviaka.

Hurá aspoň natočím video

O fotenie sa nepokúšam, lebo hodina už pokročila a na fotenie nie sú najhodnejšie. Ale video svetelne podmienky zvláda dobre. Diviak najprv po do mnou  pobehuje a svojím čumákom hľadá čo si dá pod zub. Postupne sa po mojej ľavej strane presúva vedľa mňa. Strácam vyhlaď, tak po tichu presúvam o par metrov vyššie. Prasiatko zdvihne hlavu a pozrie svojimi začudovanými očami na mňa. Ale nereaguje. Maskovacie oblečenie zachraňuje a neodhalí ma.

Že by aj fotka by bola?

Prasiatko sa objaví kúsok na do mnou. Jejda ale zavadzajú haluze. Tak sa opäť pokúšam priblížiť.  A podarí sa. Môj objektív s rozsahom 150-600mm zisťujem, že je 600mm rozsah moc dlhý, tak znižujem ohniskovú vzdialenosť (odzoomujem) na približne 300mm čo je polovičný rozsah. Nečudo, keď som od neho zopár metrov. Tak si vravím aj fotka by mohla byť, urobím pár fotiek. Podmienky náročne ale aspoň jedna ako tak vyšla. Tak tu je výsledok.

2016-07-30-19-36-38-6d-bb
Prasiatko hľadá čo pod zub

Vravím si, že fotenie nemá význam, tak ešte niečo natočím.

Točenie videa u konca

Stále nie som spokojný svojou polohou. Tak sa skúšam presúvať a nájsť lepšie miesto na výhľad. Ale puk. Pod nohou mi praskla halúzka. Ejha čo teraz? Prasiatko dvíha hlavu už pod druhy ráz. A pozerá na mňa. Zachrochce a uteká od do mňa preč. Trošku sklamaný ale aj potešený balím a idem domov. A čo to video? Tak sa si pozrite.

Pekný deň Vám prajem.

 

Napísal Branislav Bruder – fotograf.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.