Fotenie Bocianov a Volaviek

Neďaleko mesta Stupava, vedie jedna cyklistická trasa po pri rieke Morava. Dostal som echo od brata, že táto oblasť je zatopená. A ukázal mi aj videa koľko je tam bocianov. Keďže tam neboli ľudia, tak ich nemal kto plašiť. To treba využiť.

Rýchlo sa rozhodujem

O tri dni som mal voľno, tak to rýchlo vyžívam. Predpoveď počasia do obeda priaznivá. Stávam o šiestej ráno, beriem si jedlo, fotografickú výbavu a bicykel. A vyrážam. Prichádzam niečo po ôsmej hodine.

Moje zistenie

Na mieste zisťujem, že oblasť už nie je tak zatopená. Ale aj tak idem. Cestou už na moju smolu nachádzam pár bocianov, ktoré boli ďaleko alebo proti svetle. Cestou som videl bocianie hniezdo, tak sa mu vraciam. Sú v ňom bociany. Aspoň to ma potešilo. Na moje prekvapenie, bociany sa ma celkom báli. A nebol som zrovna najbližšie. Ale po asi pol hodine si na mňa zvyknú a stavajú sa občas poprechádzajú po hniezde. Objavuje sa bociany rodič. Mladé bociany, hneď začnú dožadovať jedlo. Po chvíľke im rodič vyhovie a do hniezda vyvráti žrádlo. Vidieť to vo videu nižšie. Počas môjho trojhodinového pobytu, sa to opakovalo do kopy tri krát.

Volavka biela a Husi

Počas fotenia som neďaleko videl aj Volavku bielu (Egretta alba). Takže na chvíľu som opustil bociany a išiel fotiť Volavky. Opäť ma prekvapila ich plachosť, na to ako som bol ďaleko. Po chvíle odlietajú. Ale podarilo sa urobiť par fotiek. Vraciam sa k bocianom, ale ešte prelietajú na do mnou Husi divé. Tak urobím par cvakov.

Prichádza obed

Ale nie len to, ale aj hlad. Ešte som sa skúsil prejsť či nenájdem niečo na fotenie. Ale nič sa nenašlo. Tak som zbalil všetko a vydal k autu. Spokojný, že sa mi podarilo niečo nafotiť a natočiť. A to si môžte pozrieť nižšie.

Galéria

Video

 

Napísal Branislav Bruder – fotograf.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.