Fotenie zvierat, zhrnutie roku 2017

Už ako som spomínal na týchto stránkach fotenie zvierat, nie je jednoduchá disciplína. A ako som sa aj tento rok presvedčil. Jedna vec, že nie vždy sú dobré podmienky na fotenie a ďalšia vec, zvieratá moc spolupracovať nechcú. O tomto fakte som sa presvedčil opäť aj v roku 2017.

Fotenie zvery má svoje úskalia

Kým som našiel oblasť, kde sa zver vyskytuje v hojnom množstve, prešiel slušný čas. Ďalšia vec aj keď sa tá oblasť našla, nie vždy som natrafil na zver. Občas sa stalo, že som natrafil na zver, ale boli to krátke momenty, keď zvieratká zdupkali. Keď to zhrniem, tak tento rok som mal len tri fotografovania úspešne, z takých dvadsiatich. A z toho iba jedno fotenie, kde som bol úplne spokojný. Bolo to v júny kde sa mi podarilo nájsť hniezdo sýkorky chochlatej. Ten deň sa skutočne vydaril a vzišli z toho veľmi pekné fotky. Odvážim sa tvrdiť, že to sú fotky hodne do ornitológických kníh. A urobil som jedno video. V ten deň som stretol ešte mladého jeleňa, či ropuchu, ktorá sa mi chcela schovať.

Potom bolo ešte jedno fotografovanie úspešne, a to na jeseň. V ten deň som natrafil na niekoľko kusov zvery v rôznych oblastiach ako aj ruju jeleňa. Bol to tiež pekný a silný zážitok. Jeleň bol veľmi blízko, že nepotreboval ani úplný rozsah objektívu. Len výber miesta nebol úplne ideálny. Dúfam, že tento rok budem v tomto úspešnejší a počasie bude viac priať. Túto som tiež natočil jedno krátke video.

https://www.youtube.com/watch?v=A8WopNXWZsk

Potom som mal jedno ešte jedno nečakané stretnutie so Salamandrou škvrnitou. Nemal som veľa času na fotenie, lebo v ten deň som nemal v pláne ísť fotografovať. Len som bol na fotografovať, niečo pre Timelapse Orava, kde som potreboval určití čas fotografovať kvôli slnku a tieňom. Bol som celkom prekvapený aká bola ta Salamandra neposedná, urobil som pár fotiek a potom išiel rýchlo preč.

Fotografovanie zvierat, ktoré neutekali

V tomto prípade to boli psie záprahy síce utekali, ale nie o do mňa 🙂 . Pozeral som, že tento rok už jedni boli zrušené kvôli biednej zime ale majú byť v marci ešte jedni. No ale tomu tiež nedávam veľkú šancu. Ale ak sa podaria určite pôjdem fotiť.

Potom tu bolo fotenie zvierat, ktoré nemohli utiecť a to v ZOO Krakove. Osobne by bol radšej, keby tie zvieratá boli na slobode, ale to je už súčasť tejto doby. Mnohé zvieratá sú pred vyhynutím, kvôli ľudskej hlúposti a v niekedy vďaka ZOO, tieto zvieratá prežijú. Na druhej strane som si mohol skúsiť techniku. Fotky vyšli pekne a prekvapivo dobre, že fotografoval všetko z ruky bez statívu. Ale to sa dá, keď tie zvieratá neutekajú. To poteší.

A potom bolo par príležitosti fotiť domáce zvieratka. Kde napríklad vyšli niekoľko pekných fotografií jednej domácej mačky, ktorá bola prítulná a ešte aj mladá. Takže vznikli pekné hravé fotografie.

Fotografie zvierat album

A teda na koniec tohto článku dávam taký hrubý výber. Fotografie zvierat, ktoré som fotil za rok 2017. Ak sa vám článok páči, lajkujte a zdieľajte.

Napísal Branislav Bruder – fotograf orava.

Ⓒ Branislav Bruder

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.