Náš druhý pes Nadine č. 2

Keď našu domácnosť opustil prví pes Nadine, rodičia dlho nečakali a zohnali si ďalšieho psíka. Tentokrát mierumilovnejšieho, Zlatého retrievera. A keďže som mal dobrý fotoaparát po ruke, tak jej prvý rok života u nás som zaznamenal fotografiami.

Prvé týždne boli náročné, často boli mláčky a občas nejaká kôpka. Veď pozrite si jej názor na gitaru 🙂 .

Samozrejme po určitom čase sa to odnaučila, našťastie. Jej život bol plný rôznych hračiek a vďaka tomu nám nezničila nič, čo sme jej nedali. Topánky a nábytok prežili. Ale jej psí život je úžasný. Žiadne starosti, len to aby dostala žrať a prípadne spať. A už keď sa vyspí, tak samozrejme čo robiť s plne nabitou energiou? Samozrejme hrať sa a vystrájať.

2015-12-17-14-44-02-bb
Hraje sa s guličkami na gume

Síce som písal, že naše osobné veci neničila. Ale to, že neničila naše veci neznamená, že neničila svoje hračky. Plyšákov rada vykuchala. A občas sa pochváli so svojou ťažkou prácou a donesie nám roztrhanú hračku aby sme sa s ňou hrali. Neporiadok sme našli väčšinou ráno alebo keď sme neboli doma. Samozrejme potom jej nechápavé a nevinné pohľady. Veď nič zlého som nespravila. Ale upratať to už nie, to sme museli robiť my. Hlavne že sa zabavila ona. Proste je to pes.

2016-06-21-17-49-42-6d-bb
To som ja nebola

Povaha oproti prvej Nadine je odlišná. Je veľmi prítulná a stále si dožaduje pozornosť. Stáva sa často že sa dobíja do mojej izby aby som sa jej venoval. A ak je otvorená, tak vyžaduje aby som sa jej venoval a to hlavne škriabaním. Tiež rada pláva a aportuje. To u prvej Nadine nebolo možné. Raz či dva krát priniesla loptičku a potom už ma mala na háku. Táto sa ide pre loptičky roztrhať.

Zhodnotenie prvého roku

Aj keď opäť napriek môjmu nesúhlasu si rodičia doniesli psa do bytu, na druhej strane je to príjemné oživenie. A keďže je otec na dôchodku, aspoň je nútený chodiť s ňou von. Ale obávam sa, že časom to bude ťažšie pre neho. Tak uvidím čo potom. A ja som mal nový objekt na fotenie. Čo si môže fotograf viac priať.

Tak aká je Nadine č. 2? Jej meno „Zlatý“ retriever je na mieste. Ak máte podobné skúsenosti, kľudne sa s nimi podeľte dole pod článkom.

Pozrite si album fotografií

Ešte video na záver

Koniec článku

Napísal Branislav Bruder – fotograf.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.