Salamandra škvrnitá

Bol som fotiť na prípravu nový timelapse ako nový projekt z Oravy. Jeden z Malých Karpát môžete pozrieť v záložke o mne. Vyhliadol som si jedno pekné zákutie pri potoku, ktoré som objavil pri mojom jarnom fotografovaní.

Fotograf Branislav Bruder
Zákutie pri potoku

Mal som nabitý dosť program, tak som na miesto rýchlo do fičal 🙂 .

Aha Salamandra

Tu som už snáď nevidel sto rokov, som si pomyslel. V Malých Karpatoch ma ňu je veľmi ojedinele natrafiť. No uvidím ako to bude túto na Orave. Takže som sa potešil, urobil fotku ale rýchlo sa vrhol na timelapse. Prv keď ma zbadala tak utekala. Ja som ju jemne chytil a presunul na miesto, ktoré som šiel fotiť na timelapse. Po pri tom som jedol prichystaný obed a očkom sledoval, kde je tá Salamandra. Moc sa nehýbala čo ma potešilo, lebo pohyblivé objekty v tmavom lese sa ťažko fotia.

Také jednoduché to nebude

Vyhliadol som si miesto, kde ju budem fotiť. Asi po dvadsiatich minútach, som sa vrhol na Salamandru. Tak ju opäť chytám a presúvam na pekné miesto. Ale čo to, ona nespolupracuje a hneď uteká. A chce sa schovať do machu. Pár krát ju presúvam. Ale je to márne. Takú šprintérku som teda nečakal. Tak nemám veľa času aby urobil super umelecké fotografie. Snažím využiť miesta kde sa zastaví. Pre jej hyper aktivitu sa podarilo iba pár fotografií.

Fotografie a video

Teraz si môžete pozrieť čo sa pri tomto obojživelníkovi podarilo nafotiť. Ak sa Vám páčia fotografie lajkute a zdieľajte.

A video:

Koniec článku

Napísal Branislav Bruderfotograf

 

One Reply to “Salamandra škvrnitá”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.