Svadobné fotografovanie na Orave Romana a Katky

Bolo mi cťou byť pritom, keď si Roman a Katka povedali svoje áno. Ale to bola krátka časť tohto svadobného dňa. Ako svadobný fotograf, som bol pri nich počas celého dňa, aby som im urobil fotografickú pamiatku týchto výnimočných hodín.

Prípravy a obliekanie

Aby bola svadba ako má byť, je potrebne sa ňu patrične pripraviť. Samozrejme väčšinou to má náročnejšie nevesta, lebo ta asi najviac vyniká. Takže som fotografovaním začal ráno, v Trstenej, u kaderníčky Golden Care Hela, kde bola nevesta na príprave účesu.

Prprava nevesty
Príprava účesu nevesty.

Po tejto príprave sme sa presunuli do Tvrdošína, kde nasledovalo príprava auta a potom aj obliekanie nevesty. Keď to bolo všetko pripravené, tak som sa presunul za ženíchom, ktorý sa začal obliekať. Bol to vysoký oravský chlap 🙂 . Občas bol problém mu dočiahnuť na vyššie časti tela, tak sa pomohlo aj zo stoličkou, aby bol fešák pri tej neveste.

Zenich
Obliekanie ženícha.

Keď už boli všetci pripravený a správny čas, tak sa išlo na pytačky.

Svadobné zvyky pre obradom

Najprv sa muselo ísť po nevestu na pytačky. Samozrejme, ženích to nemal jednoduché a musel, si vybrať tu svoju vyvolenú čo mu pri pytačkách skomplikovali. Takže sa trochu zapotil, aby dostal svoju milú. Keď sa mu to podarilo, tak išlo na požehnanie. Po požehnaní sa urobili ešte nejaké svadobné fotky a išlo sa do kostola v Trstenej.

Ale ani to nebolo bez prekážky, lebo najprv musel prejsť cez bránu a dokázať svoje mužské schopnosti a či zvládne napríklad taký nástroj ako je ručná píla. Našťastie testom prešiel úspešne a mohlo sa pokračovať do kostola.

Svadobný obrat

A prišiel ten čas prečo som bol aj ako ja svadobný fotograf zavolaný. Je to tu prichádza čas, keď si Katka a Roman majú povedať svoje áno. Pre mňa ako fotografa bolo náročnejšie fotografovať za horších svetelných podmienok, ale zvládol som to na spokojnosť nevesty a ženícha. Po kázni prichádza, čas keď si majú povedať svoje áno. Po menšej nervozite, si sľúbili vernosť a uzatvorili svoju manželský sľub podpisom. Potom na koniec obradu sa novomanželia vybrali ku bráne kostola, kde ich družičky privítali lupienkami kvetov.

Svadobná fotografia novomanzelov

Keď si pogratulovali s kňazom pomaly sa všetci svadobčania vyberajú na ďalšiu časť svadobného dňa a ide sa na hostinu.

Svadobná hostina a fotografovanie novomanželov

Presunuli sme do ďalšej časti Oravy Slanickú osadu. Pri privítaní personálu nasledovalo rozbitie taniera a následne prenesenie nevesty cez dvere. Po príhovore a modlitbe nasledovala hostina, kde sa podávali chutné jedla. Nálada bola dobra a všetci sa tešili na prvý novomanželský tanec, ktorý prebehol veľmi dobre pri náročnej choreografií.

Svadobný tanec
Novomanželský tanec.

Potom sme sa z novomanželmi a družičkami odobrali na čas preč z hostiny. Keďže bol podvečer a aj nepriaznivé počasie, tak si novomanželia vybavili fotografovanie v galérií Márie Medveckej v Tvrdošíne. Pokiaľ bolo ako tak svetlo urobili sme pár fotografií ešte vo vonkajších priestoroch. Nakoniec sme ešte išli dovnútra, kde sme urobili tiež niekoľko fotografií aj medzi umeleckými dielami.

Svadobná fotografia novomanzelov
Svadobné fotografovanie v galérií Márie Medveckej

Po ukončení tohto fotografovania sme sa vrátili na hostinu, kde zábava bola plnom prúde a aj pokračovalo. Ešte boli v pláne hry a aj krájanie torty, ktoré som ako fotograf samozrejme odfotografoval. A ako sme boli dohodnutý, tak po polnoci, som ukončil fotografovanie a išiel si po tomto pracovnom dni oddýchnuť domov.

Svadobný fotograf aj pre vás

Samozrejme v galérií si môžete pozrieť niekoľko fotografií, ktoré som počas tohto dňa urobil. Po úprave zostalo takmer deväťsto fotografií a menší výber som uverejnil túto s dovolením novomanželov. Ak sa vám bude páčiť moja práca neváhajte ma kontaktovať. A určite budete ďalší spokojný novomanželia s takouto fotografickou pamiatkou, vášho svadobného dňa.

Branislav Bruder – svadobný fotograf Orava. Kontakt.
YouTube kanál

Ⓒ Branislav Bruder

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.