Zvieratá

Na aké zvieratá som narazil?

Viac môžte vidieť na mojich stránkach.

Pozorovanie zveri môže byť niekedy náročné. V ZOO ich vidíme vo svojich výbehoch, kde je ich pohyb omedzený. Ale to je niečo iné, ako keď ideme do lesa. Aj keď idem na miesta, kde sa táto zver pohybuje natrafiť na zver je veľmi ťažké. Prečo?

Lebo vo voľnej prírode sú zvieratá veľmi plaché. Možno ste išli lesom a videli zver. Ale všimli ste si, čo väčšinou robila? Správne, utekala. Uteká samozrejme aj predo mnou. Ale ja sa nedám. A to si vyžaduje čas a trpezlivosť.

Čím fotím?

Používam fotoaparáty značky Canon. Canon EOS 6D Mark II používam ako hlavný a Canon EOS 6D ako záložný. Zaobstaral som si tiež teleobjektív Sigma 150-600mm f/5-6,3 DG OS HSM Contemporary. Bežne sa pri fotení používajú objektívy s rozsahom 20-100 mm. Samozrejme pri kompaktných fotoaparátoch sa stretneme s rôznymi rozsahmi. To všetko závisí od veľkosti snímacích čipov fotoaparátov. Ale suma sumáru, v prepočte je rozsah približne 20-100 mm.

Samozrejme, ultrazoom s 20-30x priblížením, sa môže rovnať tej Sigme ale tam trpí kvalita obrazu. To by bolo na dlhšie vysvetľovanie o fyzikálnych zákonoch. Tak vás nebudem zaťažovať zbytočnými detailami. Dôležitý je výsledok.

Aký čas je potrebný?

Je to dosť náročné na čas. Zver sa pohybuje všade a nájsť správne miesto je niekedy obtiažne. Ak viem, že sa zver pohybuje na danom mieste, objaví sa vždy niekde inde. Presúvať sa lesom je náročné, lebo je to hlučné a zver to počuje. Takže si niekde sadnem a čakám niekoľko hodín, občas sa presuniem. Keby som mal urobiť nejaký priemer, tak na 8 hodín čakania sa podarí urobiť dve fotky a jedno video. Takže nič pre nedočkavých ľudí. Ale výsledok potom poteší.

Tak poďme na to

A preto som spísal zopár svojich zážitkov. Ktoré nájdete na týchto stránkach. Prajem príjemnú zábavu a oddych pri pozeraní. A zdieľajte ďalej.

Zobraziť aj iné články a fotografie

Nižšie je výber čo nájdete na týchto stránkach.Napísal Branislav Bruder – fotograf.