Svadobné fotografovanie Stanka a Eriky v Oraviciach

Leto už máme v plnom prúde a vrece so svadbami sa roztrhlo. Som rád, že aj ja som mohol svoje služby použiť ako svadobný fotograf. Celá svadba a fotografovanie prebehla v Oraviciach, takže sme sa nemuseli trápiť cestovaním. A prečo aj, keď Oravice sú krásne samé o sebe.

Idú sa robiť svadobné fotografie

Keďže sme boli dohodnutí na desiatu hodinu do obeda, tak som aj v tom čase prišiel. Plán bol, že tom čase vyrazíme. Ale ak mám pravdu povedať, ráno to teda nevyzeralo vôbec lákavo. V čase medzi 6-8 hodinou ráno sa Oraviciami prehnala silná búrka. Ja čo bývam Tvrdošíne som počul búchať hromy z Oravíc. To nebolo vôbec dobré. A ešte keď som vyrážal mierne popŕchalo.

Ale boli sme dohodnutí, že prídem a ak by sa náhodou sa nedalo, tak sme boli dohodnutý na druhý deň v nedeľu, ako záložný plán. Takže som prišiel ku chate Oravica, kde prebiehala obrat aj slávnosť. Počasie bolo stále zamračené, ale podľa radaru som už vedel, že pršať nebude, čo bola dobrá správa.

Prišiel po mňa ženích Stano a priviedol ma za nevestou. A ako som tušil, nevesta ešte nebola úplne hotová 🙂 . Ale to nevadilo, aspoň som urobil aj fotky z príprav, ktoré v pôvodne neboli v pláne.

Svadobné prípravy obliekanie svadobných šiat

Svadobné fotenie v Oraviciach

Nakoniec pred jedenástou už boli nevesta a ženích pripravený na fotografovanie. A hádajte čo sa stalo? Začala sa trhať oblačnosť. Na jednej strane super, na druhej strane, ma netešilo ostré svetlo. Ale nevesta chcel fotografie na slnku, tak jej želanie sa splnilo.
Vyšli sme cestou v Oraviciach na jedno posedenie, kde som urobil niekoľko fotografií. Nevesta chcela aj fotky v tráve, ale boli to rýchle fotky. Jedna vec, bolo mokra tráva a druhá, zas boli obavy z kliešťov. Potom sme sa presunuli na jednu malú rozhľadňu, ktorá je postavená po pri ceste, aby sa turisti mohli pozrieť na okolité lúky, ale aj vidieť trochu Západne Tatry či Osobitu.

Svadobná fotografia z dronu

Potom sme zišli ku kúpalisku v Oraviciach a k potoku Oravica. Voda v ňom bola ešte rozbahnená, po dažďoch. Tiež bol tam pekný drevený most, tak sme urobili na ňom niekoľko fotografií. Potom sme išli späť na chatu Oravica.

Svadobný obrad a fotografovanie

Svadobný obrad prebehol vonku. Počasie bolo na to ideálne, dobrý vzduch a v tieni stromov bolo úplne super. Svadba bola veľmi jednoduchá, ale zato pekná. Nebolo to nič veľké ani okázale. Prebehlo to v kruhu rodiny a blízkych priateľov za veľmi príjemnej atmosféry.

Svadobný obrad

A ako býva zvykom aj na tejto svadbe tiekli slzy, ale slzy dojatia a radosti. Ako to má byť. Po obrade sa prešlo na gratulácie, ale aj spoločné fotografovanie. Nakoniec sa urobila spoločná fotografia svadobčanov a hosti. Ale už čas pokročil.

Svadobná hostina a zábava

Keďže bol čas pokročilí, tak už sa mnohí tešili na hostinu 🙂 . Po príhovore a spoločnom prípitku sa začalo roznášať chutné jedlo. Všetci sa najedli do sýta a debata bola plnom prúde. Ale tu ju niečo prerušilo. Čo to bolo? Predsa zábava. A prvé čo bolo, bol samozrejme tanec novomanželov.

Prvý novomanželský tanec

Samozrejme u tohto to neskočilo. Tanec, zábava a hry s menšími prestávky prebiehala počas celého zvyšného času. Ako som bol dohodnutý po krájaní svadobnej torty som už pomaličky končil a pred desiatou odišiel. Zábava samozrejme pokračoval aj bezo mňa. Rozlúčil som sa z novomanželmi a išiel domov.

Na záver svadobné fotografie svadobný fotograf

Ako svadobný fotograf pokračujem aj keď už svadba skončila. Bolo potrebné prejsť všetky fotografie, spracovať, upraviť a prípadne zaretušovať čo kazilo fotky. A niektoré fotografie zo súhlasom novomanželov umiestňujem túto, aby ste videli moju prácu počas celého svadobného dňa.

Branislav Bruder – svadobný fotograf Orava. Kontakt.
YouTube kanál

Ⓒ Branislav Bruder

Svadobný fotograf

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *