Svadobné fotografovanie Petra a Katky – Oravský hrad

Oravský Podzámok je dedinka na Orave, kde som opäť zavítal s fotoaparátom, aby som novomanželom Petrovi a Katke urobil pamiatku na ich mimoriadny deň. Preto ako svadobný fotograf, som opäť využil svoje schopnosti za podmienok, ktoré sa naskytli v danom dni.

Svadobné fotografovanie príprav

Zobúdzam sa do jesenného, hmlistého a chladného rána. S Katkou som bolo dohodnutí, že prídem o ôsmej ráno do Oravského Podzámku, kde býva rodina ženícha. Keď som prišiel atmosféra bola dobrá a uvoľnená. Príprava Katky sa začala zavčasu a ja som prišiel presne na čas, keď začínala vizážistka maľovať nevestu. Rýchlo vyberám fotoaparát a začínam fotografovať.

Príprava nevesty makeup

Potom sme sa s nevestou presunuli ku kaderníčke, kde sme urobili pár fotografií. Následne som sa presunul s ženíchom do priestorov hostiny, kde skontrolovať situáciu a išlo sa pripraviť auto. Za hodinku prišla nevesta už z hotovým účesom.

Fotografovanie obliekania šiat

Prešlo sa na ďalšiu podstatnú časť a to obliekanie svadobných šiat. Najprv išla nevesta Katka. Obliekaním pomáhala, kamarátka, Petrová sestra, ale aj budúca svokra. Ako to býva zvykom, nie je to nič jednoduché 🙂 . Po zdarenom úkone sa nasadzujú náušnice a posledná úprava pier.

Po oblečení nevesty prechádza pozornosť na ženícha Petra. Síce obliekanie je jednoduchšie, ale aj tak veľa žien oblieta okolo Petra. Možno sa danú chvíľku cítil ako kráľ 🙂 .

Obliekanie a príprava ženícha

Ešte nastane menšia krátka chvíľka obúvanie nevesty a potom ženícha. A môže sa ísť fotiť.

Svadobné fotografovanie na Oravskom hrade

Výhoda pre Peťa a Katku bolo to, že všetko bolo na blízku a nemusel sme strácať čas cestovaním. Dedinka Oravský Podzámok je to hlavne kvôli tomu, že je pod Oravským hradom. A tam bolo aj hlavné fotografovanie. Bolo poludnie, takže mi trošku komplikovalo ostré slnko, kde nastávali tmavé tiene a svetle časti. Ale ako fotograf som si s tým musel poradiť. Občas som si dopomohol s bleskom. Na fotografovanie sme mali asi jeden a pol hodiny, čo sa dalo zvládnuť. Otec ženích pracoval na hrade, tak poznal rôzne miesta vhodne na fotenie, tak sme sa ne rýchlo presúvali.

Svadobné fotografovanie na Oravskom hrade

Jediný problém boli turisti, čo mi skákali do záberov, keďže bola bežná prevádzková doba. Občas sme museli my čakať, občas prejavili ohľaduplnosť aj turisti a počkali kým odfotografujem. Ale hodina a pol prešla rýchlo a už sa išlo na obrad.

Svadobný obrad

Obrad prebehol jednoducho a rýchlo. Oddával ich starosta s ktorým sa dobre poznali a aj trošku zaspomínali na staré časy. Prebiehalo to tiež v priamo na Oravskom hrade z jedných miestnosti. Keďže bola pandémia, kvôli bezpečnosti bolo len málo hosti a to väčšinou rodinný príslušníci.

Svadobný obrad

Samozrejme to vôbec neuberalo na dôležitosti a radosti daného dňa. Po obrade nasledovali gratulácie a tiež vyhŕkli slzy radosti. Po gratuláciách sme sa presunuli von na nádvorie, kde bolo schodisko a urobila sa spoločná fotografia. A tým sa skončila oficiálna časť tohto dňa.

Svadobná hostina

Potom ako sme sa presunuli na miesto hostiny, sme ešte chvíľku zostali vonku, aby sa urobili tradičné úkony pred vstupom do slávnostnej miestnosti. Ako to býva zvykom svadobná hostina býva radostná udalosť, na ktorej sa nenudí.

Po chutnom jedle sa prešlo na zábavu, ale najprv bolo tanec novomanželov. Po potlesku sa išli tancovať ďalší. Bol aj zábavný program, ale aj fotografovanie. Túto mohli aj využiť svadobčania službu, vytlačenia fotografií na mieste, čomu sa aj potešili. Túto dodatočnú službu môžete využiť aj vy, na svojej svadbe. Stačí ma kontaktovať cez formulár. Všetko išlo ako malo a nič sa zlého nestalo.

Svadobná zábava

Fotograf sa lúči a na záver galéria

Pred pol nocou som sa rozlúčil s novomanželmi, Petrom a Katkou. Bol som rád, že boli mojou prácou, ako svadobného fotografa, spokojný. Mne už zostala cesta domov a potom následne dni upráva fotografií do stavu, aby moja práca neprišla na zmar. Som rád, že Katka a Peter sú aj s týmto spokojný.

Ako svadobný fotograf môžem poslúžiť aj Vám, stačí ma kontaktovať pre ďalšie informácie.

Galéria fotografií:

Branislav Bruder – svadobný fotograf Orava.

Ⓒ Branislav Bruder

2 Replies to “Svadobné fotografovanie Petra a Katky – Oravský hrad”

  1. Ďakujeme krásne za skvelé fotky. Niekedy som ani nevedela, že si tam a ze fotíš… 😁 Ale ved o tom to je ďakujeme, že si s nami zostal a urobil si nám nádherné spomienky na nás krásny den. Nevesta Katka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *