O mne

 Úvod

Toto sú moje prvé stránky, ktoré sú stále vo vývoji. Rozhodol som sa ich venovať tomu, čo ma baví a to fotografovaniu. A tak som sa rozhodol spojiť to čo ma baví s tým, čo urobí radosť ďalším ľudom. A nič lepšie nie je, ako zachytiť takú radostnú udalosť, čo je svadba ako svadobný fotograf.

Kto som?

Branislav Bruder - Fotograf
Branislav Bruder – Fotograf

Tak moje meno je Branislav Bruder. Priatelia ma volajú Braňo, svet sa čuduj. Ako naznačuje moje meno, som muž a mám niečo po tridsiatke. Narodil som sa v jednom malebnom meste v blízkosti Bratislavy. V akom meste? To už neprezradím. Ale prezradím Vám, že moji priatelia vedia kde to je.

Aký som?

Som menšieho vzrastu. Celkom pokojamilovný človek. Rád som otvorený iným názorom, pokiaľ sú rozumné. Ale môj menší problém a zároveň omedzenie je, že neovládam jazyky. Ani ten môj rodný jazyk, nie je môj veľký kamarát, pravdepodobné to súvisí určitou formou dyslexie čo mám. Takže ďakujem za vynález opravy gramatiky a mojím priateľom. Určite by to bolo oveľa horšie ako teraz.

V čo verím?

Tento svet je zmietaný rôznymi smermi názorov. Ale ľudia sú omylní. Preto je pre mňa podstata života a použijem citát jednej starej knihy: Všetko bolo vypočuté a záver vecí je: boj sa pravého Boha a dodržuj jeho prikázania. Lebo to je celá povinnosť človeka.

Tiež sa držím jedného hesla z tej istej knihy: Srdce je zradnejšie ako čokoľvek iné a je na zúfanie. Kto ho môže poznať? Počúvať srdce je užitočné ale treba aj rozmýšľať. Či je to po čom túžim, správne. Takže radu typu „počúvaj hlas svojho srdca“, nepovažujem za najlepšiu.

Čomu sa venujem teraz, vo svojom voľnom čase?

Je to čiastočne bicyklovanie a čiastočne turistika. Ale je to veľa krát prispôsobené môjmu terajšiemu koníčku, fotografovaniu. Časom som sa rozhodol kúpiť moju prvú zrkadlovku. Bolo to rozhodnutie srdcom, aj keď som dlhšie vyberal vhodný fotoaparát. Zvolil som si značku Canon, keďže ma viac oslovila. Vybral som si model Canon EOS 700D. Tak bola to pre mňa zmena, čo sa týkalo kvality aj keď to nenaplnilo moje perfekcionistické požiadavky.

Časom som začal dokupovať objektívy, statív, externý blesk a ďalšie drobnosti . Ďalšia zmena vo fotografovaní, keď som si kúpil ďalšiu zrkadlovku Canon EOS 6D a potom Canon EOS 6D Mark II, čo sú full-frame. Veľkosť snímacieho čipu je rovnaká ako bola veľkosť políčka klasickej fotografie 35mm, čo má z fyzikálneho hľadiska veľké výhody. A to opäť posunulo moje fotenie dopredu.

Čo fotografujem?

Ako koníček fotím hlavne prírodu a zver. A tiež svadby ako svadobný fotograf. Ale keďže v roku 2016 skončila naša rodinná firma, tak som sa rozhodol zamerať, na fotografovanie svadieb. A živiť sa ako svadobný fotograf nie je jednoduchá práca. A preto ma teší, že moji zákazníci sú spokojný mojou prácou.

Čo som dosiahol fotografovaním?

Veľa fotografických momentov, čo urobili ľuďom radosť. A tie nájdete postupom času na týchto stránkach.

Páčia sa Vám tieto stránky? Tak neváhajte a podeľte sa so svojimi priateľmi a zdieľajte.

A pozrite si môj timelapse. Venoval som mu čas viac ako rok. Spusťte si video nižšie a bavte sa.

Okrem toho, som vytvoril počas roku 2017 ďalší timelapse na Orave, ktorý opäť nájdete na týchto stránkach.

Najnovšie fotografie na Instagrame

 

A čím fotografujem?

Používam zrkadlovky:

  • Canon EOS 6D Mark 2
  • Canon EOS 6D

Objektívy:

  • Tamron SP 24-70mm f/2,8 Di VC USD
  • Canon 16-35mm f/2,8L II USM
  • Sigma 150-600mm f/5-6,3 DG OS HSM Contemporary Canon

Doplnky:

  • Blesk Canon Speedlite 430EX II + rozptylka na blesk
  • Filter Hoya PL-C HD 82 mm
  • Statív Manfrotto MT190XPRO3
  • Statívová hlava Manfrotto 496RC2
  • Statívová hlava Sevenoak Gimbal SK-GH01

Fotografie na stiahnutie

Fotografie prírody a zvierat na týchto stránkach sú mojím vlastníctvom, vzťahujú sa na ne autorské práva Copyright ©, a budem rád, ak to budete rešpektovať. Samozrejme väčšina fotografií sú k dispozícií na predaj. Tieto fotografie Vám poskytnem podľa cien ako sa dohodneme.

Branislav Bruder – svadobný fotograf Orava.

Ⓒ Branislav Bruder