Svadobné fotografovanie Petra a Anity

Ďalšie príjemné fotografovanie mám úspešne za mnou. Svadba prebiehala v rodinnej atmosfére v Oravskej Lesnej s obradom, ktorý bol v obci Zákamenné.

Svadobné fotografovanie začalo okolo jedenástej a to obliekaním, keď nevesta prišla od kaderníčky. Obliekol sa ženích a potom aj nevesta. Obliekanie prebehlo veľmi rýchlo, lebo svadobné šaty neboli náročné na obliekanie. Urobil som niekoľko fotografií na balkóne chaty a išlo sa na obrad.

Svadobný obrad v obci Zákamenné Orava

Keďže sme prišli ešte za v času, tak sme urobili niekoľko fotografií parku pri kostole. Obrad mali novomanželia v kostole, ktoré prebehlo v rodinnom kruhu. Potom prišla očakávaná chvíľa, keď si dali novomanželia svoj manželský sľub a nasadili si svadobné prstene.

Dávanie si prsteňov

Potom sa išli podpísať potrebne dokumenty a nakoniec kňaz vyprevadil novomanželov ku dverám kostolu. Vo vonkajších priestoroch prebehli gratulácie a ešte sa urobila spoločná fotografia. A ide sa späť do Oravskej lesnej na chatu.

Svadobné fotografovanie a hostina

Keďže už bol september a zamračené a pomerne pokročila hodina, tak sme najprv išli urobiť svadobné fotografie novomanželov. Oravská Lesná ponúka rôzne pekne scenérie a ja som využil pekne miesto na historickej železnici. Bolo chladnejšie, takže fotenie prebiehalo čo najrýchlejšie ako sa dalo v daných podmienkach. Samozrejme nakoniec vyšli pekné fotografie.

Svadobná fotografia na koľajniciach

Do fotografií sa zaplietli aj nevestine deti, tak aj s nimi som si musel občas poradiť, keďže nie vždy najmenší chcel spolupracovať. Ale to tak občas býva s deťmi. Hodina pokročila hlad a zima tlačili, tak sme sa vrátili na chatu. Na tejto chate prebehla hostina v kruhu najbližšej rodiny a priateľov. Bola to príjemná rodinná atmosféra. Po dobrej hostine prebehlo ešte krájanie torty, jeden manželský tanec a nakoniec som fotografovanie ukončil púšťaním lampiónu. Po ôsmej hodine sa lúčim s novomanželmi a idem domov.

Samozrejme tým moja práca neskončila fotografie som musel spracovať a poupratovať, aby bol výsledok práce čo najlepší. Nakoniec novomanželom zostalo k dispozícií cez 500 fotografií z tohto dňa.

Svadobný fotograf aj pre vás

Samozrejme v galérií si môžete pozrieť niekoľko fotografií, ktoré som počas tohto dňa urobil. Po úprave zostalo takmer deväťsto fotografií a menší výber som uverejnil túto s dovolením novomanželov. Ak sa vám bude páčiť moja práca neváhajte ma kontaktovať. A určite budete ďalší spokojný novomanželia s takouto fotografickou pamiatkou, vášho svadobného dňa.

Branislav Bruder – svadobný fotograf Orava. Kontakt.
YouTube kanál

Ⓒ Branislav Bruder

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.