Svadobné fotografie Timoteja a Zuzky

Svadobná fotografia, Branislav Bruder, Pezinok
Svadobná fotografia

Bol krásny slnečný októbrový deň. A ja som mal výsadu zúčastniť sa, ako svadobný fotografa, na udalosti, keď si dvaja ľudia sľúbili, že budú kráčať spoločnou cestou života v manželstve. Títo mladí a šťastný ľudia prežili krásny deň a ja som im ho zaznamenal pomocou objektívu fotoaparáta.

Svadobné fotografovanie na Červenom zámku

Zuzka a Timotej si vybrali miesto na fotografovanie na Červenom zámku. Aj keď som mal trošku obavy so svetlom vnútorných priestoroch, tak som sa tým popasoval. Ako sa stáva pri svadbách nie vždy ide ako má. V tomto prípade sa nevesta zdržala, tak sme začali fotografovaním neskôr. V vnútorných priestoroch sme mali čas len hodinku.

Priestory to boli zaujímavé ale čo mňa naviac nadchlo, boli pivničné priestory a ich atmosféra. Bol som rád, že som presvedčil mladomanželov aj odfotografovaniu v týchto priestoroch. Aj keď svetelné podmienky boli skutočné zlé ale vznikli tu pekné fotografie.

Pivničné priestory v Červenom zámku, svadobny fotograf, Branislav Bruder
Pivničné priestory v Červenom zámku

Potom sme sa presunuli von a ešte urobili nejaké fotografie vonku.

Obrad a hostina

Obrat bol pekný a prítomný ľudia sa tešili z mladomanželov. Oddávajúci rečník spomenul niekoľko pekných myšlienok ako úspešne začať manželstvo a aj ňom zotrvať. Po prejave prišli gratulácie a tiež spoločné fotografovanie. Všetko to malo príjemnú atmosféru a ako to býva pri týchto udalostiach aj veľa veselých ľudí.

Po ukončení gratulácií a fotografovaní sa všetci, ktorý boli pozvaný na hostinu, presunuli kde prebiehala hostina a zábava. Bolo spoločné jedlo. Prvý manželský tanec. Rôzne zábavne hry, kde sa zapojili mladomanželia, hostia mladomanželov či ich rodina. A ja ako fotograf, som sa plne venoval mojej práci, aby potom Timotej a Zuzka, mali aj pekne spomienky zaznamenané pomocou fotografií.

Takou ešte hlavnou udalosťou neskorého večera bolo mladomanželské krájanie torty. Bojovali statočne ale ja úspešne zvládli túto prácu. Po polnoci už pokračovala zábava a tancovanie. Potom už keď sa naplnil môj čas, tak som sa rozlúčil s mladomanželmi a išiel domov.

Zaver a fotografie

Ako každý fotograf aj som bol rád, že mladomanželia boli spokojný s mojou prácou a fotografiám sa potešili. A ich láskavým dovolením sa podelím s mojou prácou nižšie. A určite, kto uvažuje o svadbe, rád mu poslúžim ako svadobný fotograf a môžete ma kontaktovať.

Na záver prajem Timotejovi a Zuzke všetko najlepšie a veľa radosti ich spoločnej ceste.

Branislav Bruder – svadobný fotograf Orava.