Psie preteky Zuberec v záprahoch Január 2017

Dozvedel som sa, že štrnásteho a pätnásteho januára budú prebiehať psie závody v záprahoch, WSA World Cup Zuberec. Podujatie prebiehalo neďaleko Zuberca v Múzeu oravskej dediny. Už samo o sebe je to pekné miesto s rôznymi dreveničkami. Ale teraz ešte dodávalo príjemnú atmosféru zasnežená krajina.

Múzeu oravskej dediny

Počasie bolo veľmi premenlivé. Od zamračeného a sneženia až po oblačné. Ale ja tak s priateľmi sme išli v nedeľu pozrieť. Prišli sme asi niečo po jednej hodine po obede.

Fotenie psích záprahov

Ale zistili sme, že sme už prišli pri konci týchto záprahov. Trošku som bol prekvapený, že tak skoro. Ale čo už našiel som si rýchlo miesto na na fotenie. A začal fotiť tých, čo ešte boli v závode. A urobil som pár fotografií.

A potom začalo hustejšie snežiť. Mojej technike sa to moc nepáčilo, ale pridalo to na peknej atmosfére na fotografiách. Zastihol som asi ôsmych pretekárov. A po hodine fotenia bolo po všetkom. Tak som rýchlo schoval techniku pred snehom. Ešte, že mrzlo a ten sneh sa netopil.

Krátka prechádzka

Aj keď už bolo po závodoch, tak som si trošku vychutnal atmosféru Oravskej dedinky. Hrala tam živá ľudová hudba. A ako býva na týchto podujatiach zvykom, nechýbali ani stánky s občerstvení, či rôznymi doplnkami.

Živé ľudové piesne

Ešte sa trošku vyčasilo. A v slnečných lúčoch sa aj predierali snehové vločky. Pozrel som si pár domčekov. A urobil niekoľko fotografií. Je to miesto kde sa oplatí ísť. A vraj v lete je to tiež pekne, keď sú v ohradách aj rôzne domáce zvieratá a zelená tráva. Tak som si dal do zoznamu, kam v lete chcem ísť pozrieť.

Fotografie a záver

Teraz si pozrite výber fotografií, ktoré som na tomto podujatí urobil.

Podujatie to bolo pekné, ale na budúce si musím nechať viac času. Lebo hodinka závodu je krátka a rýchlo ubehne. Inak ma prekvapilo aké boli rôznorodé rasy psov. Ja ako laik som očakával, že to bude ako vo filmoch, kde sú väčšinou Husky, ale opak bol pravdou. Polovička psov bolo iného plemena. Človek sa učí celí život.

Ďakujem za vašu pozornosť a pokiaľ sa vám článok páčil, zdieľajte ďalej či lajkujte.

Koniec článku.

Napísal Branislav Bruderfotograf