Čakanie na Danielov a priplietla sa Pinka obyčajná

Je veľkonočný piatok. Ako využiť volný deň? Bolo pod mrakom. Ale nie na toľko, že sa nedalo ísť fotiť. A tak som sa vybral na „lov“ Danielov.

Čakanie je dlhé

Nič nevidieť a ak som aj stretol Daniele, tak tie utekali od mňa. Prišiel som na svoje miesto, kde sa podarilo občas pofotiť. Zvieratka nikde. Ale všimol som si, že pomerne blízko mňa poskakujú malé vtáčiky. Stále poskakovali okolo mňa a hrabali v suchom lístí. Povedal som si, keď už nie sú Daniele, tak aspoň pofotím týchto odvážlivcov. Na fotografiách, ktoré som kontroloval, som si všimol, čo tak oduševne v tom suchom lístí hľadajú. Boli to vyklíčené semiačka, pod lístím, ktoré na jar začali klíčiť. Skákali veľmi rýchlo takže veľa fotografií sa nepodarilo ako to vidieť aj v tomto videu. Doma som potom ešte zisťoval čo to bol za vtáčika a bola to Pinka obyčajná (Fringilla coelebs).

Pinka obyčajná (Fringilla coelebs), Branislav Bruder
Pinka obyčajná (Fringilla coelebs)

Prichádza Daniel (Dama dama)

Ako tak sledujem a fotím tieto Pinky, všimnem si pohyb v húšti. A čo to nevidím Daniel. Štyri hodiny čakania vyplácajú. Tak rýchlo fotoaparát mení svoj smer začínam fotiť. Ale na moje prekvapenie o mne nevie. Asi opäť pomohlo maskovacie oblečenie. Takže zostáva čas aj na natáčanie videa. Urobil som takmer desať minút záznamu a niekoľko fotografií. A stále si ma nevšimla.

Všetko dobré musí skončiť

Daniel si ma zrazu všíma ako aj vidieť vo videu. A chvíľu tápa a skúša vetriť ale nevie čo si myslieť a ja sa nehýbem radšej. Ale Daniel sa nakoniec rozhodne pre istotu odcupkať preč. Čo mi už tak nevadilo. Zhodnotil som, že to na dnes stačilo, balím a idem domov. A teraz si môžte pozrieť výsledok s tohto dňa.

Zostrih videa

Fotografie zo dňa

Koniec článku.

Napísal Branislav Bruder – fotograf.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.