Fotografovanie Peťa a Sisi

Je jedno horúce dopoludnie v Zlíne, Čechách. A prišiel som fotografovať Peťa a Sisu. Menia svoje miesto bývania a chceli mať pamiatku na Zlín, v ktorom žili tri roky. Keďže som v Zlíne bol naposledy ako turista, tak som nepoznal okrem ZOO a Baťových budov nič. Ale to nevadilo, Peťo už vedel kam chcel ísť. Mal tiež svoju predstavu na fotografovanie a ja som tie predstaví zrealizoval pomocou fotoaparátu.

Fotografovanie múzeu automobilov

Zlíne je mnoho zaujímavých miest a jedno bolo múzeum aut. Bolo hlavne zamerané na značku mercedes a bugatti. Boli tam veľmi cenné kúsky niektoré až tak, že sú zachované len tri kusy na svete. A niektoré z nich práve nájdete v tomto múzeu. Sisa si obliekla retro šaty, aby ladila s veteránmi. Zdržali sme sa tam asi skoro hodinu a fotil som ich pri týchto cenných autách. Peťo bol nadšení, že si mohol aj do týchto áut sadnúť.

Mercedes 300 SL

Fotografovanie pri Baťových budovách

Ďalšie miesto ktoré chcel mať na fotografiách boli staré výrobne budovy, ktoré postavil Baťa 30 rokoch 20 storodšia. Tieto budovy sa vyznačujú že sú postavené z tehál, ako aj veľká čast rodinných domov z tridsiatich rokov a neskôr. Peťo nás zaviedol na také opustené miesto, medzi výrobne budovy, kde mal vyhliadnuté miesto na fotografovanie.

Fotenie medzi budovami

Potom sme sa presunuli na iné miesta, kde som ich fotografoval pri rekvizitách, ktoré mal Peter a Sisa. A počas dňa sme ešte presunuli niekoľko krát.

Odchádzame

To by sa dala nazvať ďalšia séria fotografií, ktoré sa fotografovali na koľajniciach. Toto bolo priamo na poludňajšom slnku, čo zvyšovalo náročnosť celého fotografovania. Ešteže pofukoval vietor.

Fotografovanie na koľajniciach

Potom sme si dali pauzu na obed. Následne sme sa presunuli ku dvom sochám, kde bol vyobrazený Baťa a potom remeselník ako spracuváva kožu. Na neďalekej autobusovej stanici stal veterán autobus značky škoda. Tak sme to hneď využili. Vodič bol tak dobrý a pustil nás dnu a urobili som pár fotografií.

Kde je voda?

Posledná séria fotografovania bolo na opustenom mieste. A to na Zlínskom kúpalisku. Na tomto mieste vidieť ako za pár rokov dokáže príroda postupne skryť, čo ľudia postavili. Kúpalisko postupné chátra a nie je používane. Ale aj tieto miesta majú svoju atmosféru a preto sme urobili zopár fotiek v bazéne a pri ňom.

fotografovanie, zlín, retro,
Fotografovanie na opustenom kúpalisku v Zlíne

Tak na dnes končíme

Fotografovanie v horúcom letnom dni nie je jednoduché. A po piatich hodinách sme už mali dosť. Postupne sa už zaťahovala obloha a vo vzduchu bola cítiť búrka. Ale hlavne čo chcel Peter so Sisou nafotiť, sme stihli tak akurát. Bol to príjemné strávený čas, pri ktorom sme sa zasmiali a vzniklo niekoľko príjemných spomienok v podobe fotografií. Som rád, že som sa nedal odradiť vzdialenosťou a súhlasil som s tým. Bola to zmena oproti svadobnému fotografovaniu.

Na záver pridávam pár momentov z tohto fotografovania.

Galéria:

Branislav Brudersvadobný fotograf Orava.

Ⓒ Branislav Bruder

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.