Svadobné fotografie Dáriusa a Miriam

Svadobný deň je výnimočná udalosť pre každého. Teší sa z nej mnoho ľudí, ale naviac sa z nej tešia novomanželia. A pokiaľ všetko dopadne ako má, tak to teší ešte viac. Ja ako svadobný fotograf som mal možnosť byť pritom ako si Dárius a Miriam povedali svoje áno, na celú večnosť. A svadobné fotografie im tento deň budú pripomínať.

Svadobný deň začína

Ráno a zobúdzam nie do úplného jasného dňa. Podľa predpovedí počasia ma začať pršať, po obede asi okolo jednej. To bolo pre mňa ako fotografa, Dária a Miriam, trošku problém. Veľmi radi by sa chceli fotiť v prírode. Ale urýchliť to nejde. Je potrebné pripraviť účes, mejkap a obliecť sa. To sa hlavne týka nevesty. Ženích, to až tak zložite väčšinou nemá.

Svadobné fotenie príprav

Keďže väčšinou na svadbe má hlavne vyniknúť nevesta, tak samozrejme prípravy trvajú dlhšie a začínajú oveľa skôr ako u ženícha. Dohodnutý sme boli na osmu ráno.

Príprava účesu nevesty

Po spravenom účese, pokračuje neveste pod ruky maskérky, ktorá pripravuje mejkap. Postupne je nevesta pripravená a mejkap hotový. Potom už za spolupráci rodičov sa nevesta oblieka do svadobných šiat. Je to opísané v pár vetách, ale to cele trvalo takmer tri hodiny. Takže klobúk dole trpezlivosti nevesty. Čo neurobí pre svojho milého Dária.

Potom sa presúvam do Ružomberka, ku ženíchovi. U neho to bola sprcha oholenie, oblečenie a upráva účesu. To cele trvalo ak nepreháňam ani nie hodinu. To je menší rozdiel. Ešte sme si povtipkovali pri obliekaní. Ale aby sa nepovedalo, tak rodičia pomáhali, aby aj Dárius dobre vyzeral. Nie len nevesta. 🙂

Príprava ženícha

Idú sa robiť svadobné fotografie

A je to tu. Jedna časť čo patri k tým najdôležitejším pamiatkam z celého svadobného fotografovania. Idú sa robiť umelecké fotografie. Je niečo po dvanástej a ešte neprší. Tak ideme rýchlo do oblasti Hrabovo pri Ružomberku. V noci pršalo, tak to komplikuje presun. Tráva mokrá a zem je bahnitá. Neveste sa opätky zabárajú. Tiež musíme dávať pozor na šaty nevesty, aby sa nezašpinili.

Ale miesto je to pekné, a ani zamračené počasie až tak nevadí. Aspoň nebolo nutné bojovať s ostrým svetlom. Postupne vznikajú fotografie. Meníme miesta a polohy, ako podmienky dovoľujú. Keďže ešte neprší, tak sa presúvame na iné miesto, ktoré je asi necelých päť minút od prvého miesta fotenia. Presúvame sa na miesto ku Čutkovej priehrade. Zákutia sú tam čarovné. Napríklad taká fotka v lese, pri vode, je veľmi pekná.

Svadobné fotografovanie pri Čutkovskej priehrade

Čas sa nám na fotografovanie napĺňa a tak sa presúvame do Ružomberka na miesto obradu.

Svadobný obrad

Obrad bol veľmi príjemný, jednoduchý a poučný. Odzneli praktické rady do manželstva. Občas padne nejaká slzička aj v obecenstve. Po prejave nastupuje svadobný sľub a nasadenie prsteňov. Už len svadobný bozk.

Dávanie prstienkov mladomanželov

Keď všetko prebehne, nastupujú gratulácie. Opäť prepukajú emócie radosti a ukáže sa aj nejaká slzička. Potom pokračuje svadobné fotenie s nevestou a so ženíchom. Fotiť sa chce každý a mať pamiatku na tento šťastný deň. Po poslednom gratuláciách a fotení sa nastupuje do aut.

Svadobná hostina

A je to tu, ide sa veseliť. Po úvode sa podávajú chutné jedla. Prebehne krátky kvíz o tom ako svadobčania poznajú ženícha a nevestu. Následne ide prvý, už manželský tanec. Nájde sa tiež čas na krájanie torty. A keď bol čas tak som okoštoval aj ja. Bola veľmi dobrá. Ale musím sa priznať, že fotografovanie hostiny býva náročne. Bývajú často horšie svetelne podmienky a ešte sa tancuje. Takže

Počas svadobnej zábavy sa všetci bavia. Tancovalo sa, hrali sa rôzne svadobné hry. Nuda určite nebola. Na všetkých tvárach vidieť radosť a spokojnosť. Keď som odchádzal o polnoci, zábava bola ešte v plnom prúde.

Svadobné fotografie na záver

Od obáv z rána ohľadne počasia, ktoré bolo nakoniec priaznivé, až po svadobnú hostinu, prešiel tento deň veľmi rýchlo. Dárius a Miriam sú šťastný mladý pár, ktorý sa rozhodli ísť spoločnou cestou. Mne im zostáva popriať, aby sa im to darilo a pamätali na slova zo svadobného prejavu. A nech to šťastie potrvá na stálo.

A teraz svadobné fotografie zo svadobného dňa, ktoré uverejňujem s dovolením mladomanželov. Je to výber z oficiálnych 950 fotografií.

Svadobné fotografie galéria:

Branislav Bruder – svadobný fotograf Orava.

Ⓒ Branislav Bruder

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.