Od Štrbského plesa k Hincovým plesám

Babie leto v plnom prúde a teploty sa šplhajú k 20°C. Hlásia pekné počasie. Doma sedieť sa určite neoplatí. Tak teda kamaráti zorganizovali výlet do Vysokých Tatier. A keďže rád fotografujem a hovorím, že som fotograf, tak som si zobral aj svoju mašinku. Výletu som sa tešil, lebo Tatry málokedy sklamú.

Ide sa do Vysokých Tatier

Po ranných zmätkoch a meškaní, si vyberáme trasu, ktorá nie je náročná. Čo ma teší, lebo mám neustáli problém s nohou. Rozhodli sme ísť do lokality Štrbského plesa. Odtiaľ k Popradskému plesu po červenej trase. Táto trasa začína ako väčšina medzi stromami. Počasie je narozdiel od Oravy polooblačné.

Trasa smerom k Popradskému plesu s priateľmi

Nie je to náročná trasa. Keďže je nedeľa, tak turistov bolo až až. Tak fotiť bolo trošku problém, aby nemal veľa ľudí v zábere. Nakoniec sme prišli k Popradskému plesu. Tam sme si ako typický turisti posedeli a najedli, keďže sa už blížili obedná hodina. Ale ja som moc neobsedel a tak som vybehol ešte trošku pofotiť pri Popradskom plese. Aj keď bolo pod mrakom, až tak to nevadilo. Oblačnosť dávala fotografiám taký záhadný nádych.

Popradské pleso panoráma

Ideme na Hincové plesá

Noha ešte neboli, tak idem aj ja ďalej, lebo tu sme sa už rozdelili na dve skupiny. Idem chvíľku lesom, ale postupne sa presúvame do kosodreviny a potom sa stráca aj kosodrevina. Tak sa nám otvárajú lepšie výhľady a na okolné Tatranské kopce. Fotograf sa určite poteší týmto pohľadom. Ako stúpame hore do kopcov, znižuje sa teplota a miestami fúka nepríjemný ľadový vietor. Chvíľku som aj uvažoval, že to otočím. Ale nakoniec sme sa namotivovali a povedali, že už to vydržíme, keď sme sa dostali tak ďaleko.

Stúpanie bolo mierne náročné. A na psychike nedodávalo ani to, keď sme vyšli za horizont pred nami, tak sa ukázal ďalší kopec, čo sme si museli vyšliapať. Napriek všetkým negatívnym vplyvom sme vyšli až k Hincovým plesám. Bolo veľké aj malé. To malé bolo trošku schované a bolo potrebné ísť trošku mimo chodníka.

Hincovo pleso malé

Aj keď to nebola náročná tatranská túra, aj tak sme si urobili pár víťazných fotografií 🙂 . Po chvíľke kochania sme išli dole. Čakali nás minimálne dve hodiny zostupu. A už sa bolo pol tretej po obede. Dole sa išlo rýchlejšie, ale v mojom prípade sa ozvala noha, tak som si musel pomáhať s paličkami a nezaťažovať fajnovú nohu. Cestou dole som už nefotografoval. Ale pri konci nad Štrbským plesom, sa nám ukázal krásny západ slnka.

Štrba počas západu

Nakoniec sme sa dostali k autu a išli domov.

Fotografie na záver

V aute sme zhodnotili, že výlet sa vydaril a boli sme radi, kam sme sa dostali. Po ranných peripetiách to vyzeralo, že pôjdeme len k Popradskému plesu. Nakoniec to bol pekný výlet o dĺžke 15km a 800 metrovom prevýšení. Odporúčam výlet aj pre menej zdatných. Potešíte sa peknými Tatranskými výhľadmi a budete sa tešiť peknej prírode. A už sľubované fotografie. Dúfam, že sa vám moje rozprávanie páčilo. A nebojte sa olajkovať či zdelať.

Galéria:

Branislav Bruder – svadobný fotograf Orava.

Ⓒ Branislav Bruder

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *