Svadobné fotografie Mira a Žanetky

Bolo sobotné upršané dopoludnie. Som svadobný fotograf to nemôže pokaziť deň. A veru, vôbec to nepokazilo deň dvom ľudom, ani svadobné fotografie. Tento deň si zapamätajú na večnosť, lebo povedali, že budú žiť spolu dobrom a v zlom. A mal som tu výsadu im robiť svadobného fotografa. Teraz si trošku opíšeme tento deň.

Svadobné fotografovanie sa začína

Ako som spomenul, deň začínal zlým počasím. Fotografovanie sa malo odohrať v Dolnom Kubíne v prírode, ale pre nepriazeň počasia svedkyňa nevesty rýchlo vyriešila problém a našla náhradné miesto, kde sa dalo fotiť aj za horšieho počasia. Bolo to síce vzdialenejšie miesto, v Liptovskom Hrádku, ale miesto to bolo kúzelné.

Keďže novomanželia mali prianie fotiť až keď budú pripravený, tak moja prvá fotografia začína, už keď boli takmer pripravený na odchod. Riešili sa len posledné detajli.

Posledné prípravy nevesty

Ako sa doladili posledné veci, tak sa nasadlo do auta a išli sme na miesto určenia fotografovania. Z Dolného Kubina sa odchádzalo za upršaného. Cesta trvala asi hodinu. Malo to samozrejme nevýhodu, že sa nám skrátil čas fotografovania. Ale to ani tak nakoniec nevadilo.

Fotografovanie v kaštieli Liptovskom Hrádku

Čo nás cestou potešilo, tak že v Liptovskom Hrádku už bolo počasie trochu rozumnejšie. Síce bolo mokro, ale hlavne, že nám nelialo. Atmosféra bola veselá. Začínajú prvé nesmelé fotografie, ale za chvíľu sme sa zladili a už to išlo. Aj keď nebolo ideálne počasie to neznamená, že sa nevyužilo v prospech fotografovania novomanželov. A využil som aj túto situáciu na zachytenie čo prežívali nastávajúci počas tohto dňa.

Ženích si kladie otázku. Kedy prestane pršať?

Najprv sme začali fotiť na nádvorí kaštieľa. Potom sme sa presunuli na chvíľu do vnútra. Ale keďže novomanželia chceli fotografie hlavne vonku, tak sme sa ešte presunuli do záhrady. Kde bolo tiež krásne. Zelený svieži trávnik, na ktorom by sa dal hrať aj golf. Keďže presúvanie nám zobralo čas, tak po rýchlejšom fotografovaní sme sa presunuli na miesto obradu v Ružomberku.

Svadobný obrad začína

Svadobný obrad môže začať

Tak začína najdôležitejšia časť tohto dňa. Kde si manželia pri svadobnom sľube povedia svoje áno. Ako býva zvykom slzám sa neubránia ani hostia čo sledujú týchto budúcich novomanželov. Po príjemnom prejave si už manželia vymieňajú prstienky na potvrdenie svojho sľubu a dávajú si svoj manželský bozk.

Po obrade prichádzajú gratulanti, pri ktorom tiež prepukajú emócie radosti. Potom sa ide spoločne fotografovať s novomanželmi a mnohý sa s nimi radi odfotografujú.

Ešte je možnosť krátkeho občerstvenia. A našlo sa miesto pre krájanie svadobnej torty. Prítomný sa tešia dobrého občerstvenia a dávajú si rôzne pripravené dobroty.

Svadobné fotografovanie pokračuje

Potom ako sa hostia nasýtili, tak novomanželia odchádzajú na hostinu, kde bola len rodina a veľmi blízky priatelia. Ale pred tým, sme ešte v Ružomberku odbehli k miestu pri mestskom úrade, kde bolo pekné schodište. A keďže sa počas obradu vyčasilo, tak nakoniec sme ešte urobili fotografie za slnečného počasia.

Svadobná fototografia, Branislav Bruder
Svadobné fotografovanie na schodoch

Po tomto fotografovaní sme sa vybrali na miesto hostiny, kde sa rodina bavila pri dobrom jedle a zábave.

Svadobné fotografie na záver

Miro a Žanetka boli veľmi príjemný ľudia, pri ktorých som sa bavil aj ja, ako fotograf. Veľmi uľahčili fotografovanie a sa bavili pri tomto fotografovaní. Takže o prirodzený úsmev nebola núdza. Tento deň opäť ubehol rýchlo a bol som rád, že som ho strávil s nimi.

A ako bolo? To si môžete pozrieť nižšie na svadobných fotografiách. Ak sa vám páči moja práca neváhajte ma odporučiť vašim priateľom, čo majú pred sebou tiež tento dôležitý a vzácny deň.

Svadobné fotografie Galéria:

Branislav Bruder – svadobný fotograf Orava.

Ⓒ Branislav Bruder

One Reply to “Svadobné fotografie Mira a Žanetky”

  1. Veľmi pekné, fotografie aj článok. Aj romantické, aj zábavné, aj vážne, kde treba. Vidno, že si profesionál. Nebola som na svadbe, ale vďaka tebe, akoby som bola. Ďakujem za sprostredkovanie nielen vizuálu, ale aj atmosféry. Nech sa ti darí aj naďalej. Valika (Žanetina teta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.