Návšteva ZOO v Krakove

Zoologická záhrada. Niektorí ju zavrhujú, niektorí ospevujú. Ja som niekde medzi tým. Je mi ľúto tých zvierat v klietkach, ale zas ich vidieť naživo je pre bežných ľudí skôr nad ich sily. Ale čo už narobíme. Ja som to využil ako náhradu za čakanie zvierat v slovenských horách. Takže som si užil fotografovania až až. Len škoda tých plotov a mreží.

Ide sa do Krakova, do ZOO

Vyrážame ráno, skupina šiestych aut. Počasie na Orave zamračené a mierne aj mrholí. A v Krakove nás nemalo čakať o nič lepšie počasie, ale ideme už keď sme sa toľkí dohodli. Cesta je pomerne kľudná, ale cestou ktorou ideme je dosť kopcovitá. Takže som sa za volantom nenudil. Cestou nám občas poprší, tak máme veľké obavy z počasia.

Ale tesne pred Krakovom už neprší aj keď je obloha zatiahnutá a asi 10°C. Nie je to veľa ale lepšie ako mráz. Prekvapilo ma ako už boli zelené stromy, keďže nám tu na Orave sa to ešte stále zobúdza. No beriem si foto výbavu a ideme. Dúfam, že sa bude dať v tomto počasí fotiť.

Začínam fotografovať

A ide sa na to, lístky kúpené, ideme do ZOO a ja vyťahujem teleobjektív. Vyzeral som trošku čudne, no a čo. Hlavné, že budem mať fotky. A na úvod nás privítali tieto milé Surikaty.

Surikaty fotograf Branislav Bruder
Surikaty.

A čo potešilo občas aj slnko vykuká a oblačnosť prepúšťa dosť svetla. Takže môžem fotiť na kratšie časy. Čo sa hodí pri teleobjektíve. A nie len ja som sa tešil zo slnečným lúčom. Ale aj tieto Lemuri.

Lemur fotograf Branislav Bruder.
Lemur

Tento postoj vôbec nie je o tom, že by niečo o do mňa žiadali, na to som bol ďaleko. Ani nemeditujú 🙂 . Tento postoj je len z praktického dôvodu, zachytávajú slnečné lúče a ohrievajú sa. Asi majú radšej teplejšie podnebie.

Vtáky

Toto je oblasť, ktorej sa vo voľnej prírode až tak nevenujem, ale potešia. No tie čo boli v klietkach som moc nefotil, lebo škaredé mreže fotky kazili. Ale tie čo boli otvorených voliérách som pofotil. Občas sa objavili aj vtáky čo boli na slobode. Pri jednom drozde som neodolal. A tiež jeden nebojácni vrabec pristal blízko mňa, tak som ho cvakol. Tak čo sa budem vypisovať, veď si pozrite galériu.

Bylinožravce a vysoká zver

Tak dostal som do kategórie zvierat na ktorú aj občas striehnem v lesoch. Ale samozrejme také Zebry na Slovenskú bežne nežijú. Také jelene či Daniele to skôr nájdeme na Slovensku. Takže som fotil konečne bez toho, aby som sa musel skrývať. Pekne a kľukne pózovali, tak nefoť.

Tiež ma potešili žirafa, antilopa či taká ťava. Tiež tam mali mladú ťavu, ktorá bola celkom milá. A teraz si prezrite galériu na čo tam môžete natrafiť.

Dravce

Tak toto je kategória, kde som bol celkom rád za ten plot. Takého leva či tigra by asi nechcel stretnúť po potulkách v prírode. Aj keď takého medveďa z úctivej vzdialenosti by rád odfotil. Čas ukáže. Jedine čo si spomínam na akčnejšie fotenie, bolo fotenie diviaky s mladými. Poloha týchto zvierat bola väčšinou vodorovná, ale občas zdvihli hlavu. Viac v galérií.

Plazy a iné

A na koniec už dám takú miešaninu. Od rýb, plazov až po neviem čo… Proste ďalšie stvorenia, ktoré sú na svete. Trošku sa mi vyskytol problém, pri plazoch, že sa mi zarosil objektív, pre vysokú vlhkosť. Preto som musel čakať až kým sa trošku nezohreje fotoaparát a objektív, aby sa nerosili. Elektronika mala radosť. Ale zatiaľ som si pozrel zvieratka, ktoré boli za sklom aj keď pozaliezané kade tade. Viac na obrázkoch.

Ešte pridávam video z oddelenia nočné zvieratá. Určitých dôvodov sa nedalo fotiť skúste si typnúť prečo. Viac vo videu.

A čo na záver?

Tak pokiaľ nemáte predsudky proti ZOO je to určite príjemný výlet. ZOO v Krakove nie je veľká a dá sa prejsť za dve hodinky. Tak prípadne ešte zostane čas pozrieť si pamiatky v Krakove. Ja som bol spokojný a tešil som sa z fotenia z plných dúškov. A teraz už ísť opäť do reality a čakať na zver.

Pokiaľ sa vám fotky páčia lajkujte a zdieľajte.

Ešte na záver fotografie od priateľov, keď som bol v akcii 🙂 .

Koniec článku

Napísal Branislav Bruderfotograf

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *